ANTYWINDYKACJA

ANTYWINDYKACJA

PRAWO SPADKOWE

PRAWO SPADKOWE

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Wzór sprzeciwu do e-sądu

Podziel się:

Praktyczne skutki nowelizacji

Po ostatniej nowelizacji przepisów postępowania cywilnego, jeżeli zostaniemy pozwani w elektronicznym postępowaniu upominawczym, wystarczy wykorzystać wzór sprzeciwu do e-sądu który prezentujemy. Nie rozwiąże to co prawda problemu ale pozwoli się przygotować do obrony. W przypadku skutecznego złożenia sprzeciwu postępowanie zostanie umorzone. Warunkiem jest to, aby pozew został złożony po 7 lutego 2020 roku. Wtedy wystarczy pobrać z naszej strony, wypełnić i wysłać w dwóch egzemplarzach w przepisanym terminie do sądu. Wówczas sąd, zamiast przesyłać to do sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego, umorzy postępowanie.

Wzór sprzeciwu do e-sądu

Żądany plik ze wzorem sprzeciwu do e-sądu jest do pobrania pod linkiem z obrazka. Drukujemy go, wypełniamy i podpisujemy. Jako stronę powodową wpisujemy naszego przeciwnika (tego, który od nas czegoś żąda). Jako stronę pozwaną wpisujemy siebie. Wysyłamy tak wypełniony druk na adres sądu. Wysyłamy listem poleconym. W dwóch egzemplarzach.

Instrukcja krok po kroku

UWAGA! Należy zrobić TYLKO to co jest poniżej NIC WIĘCEJ!

 1. Pobierz plik z tego linku albo kliknij obrazek poniżej
 2. Wydrukuj dwa razy (odpis oznacza drugi egzemplarz)
 3. Wypełnij puste pola:
  • Miejscowość – Twoje miejsce zamieszkania
  • Data – data wypełnienia pisma które piszesz
  • Strona powodowa – ten który coś od Ciebie chce (wpisz jego dane)
  • Strona pozwana – Ty (wpisz swoje dane)
  • sygnatura – jest w lewym górnym rogu nakazu
  • data wydania nakazu – jest w prawej górnym rogu nakazu
 4. Podpisz obydwa egzemplarze
 5. Nie trzeba tego uzasadniać!
 6. Zaadresuj kopertę (adres sądu w nagłówku pisma)
 7. Włóż pisma do koperty i zaklej
 8. Wyślij do sądu listem poleconym Pocztą Polską (nie kurierem)
 9. Czekaj na postanowienie o umorzeniu
 10. Koniec

Kolor kartki, długopisu, ołówka bez znaczenia. Można też przepisać wszystko na zwykłą kartkę w dwóch egzemplarzach ręcznie.

Co zyskujemy

Sprawa co prawda po sprzeciwie nie zostanie rozwiązana, ale zyskujemy trochę czasu na to, aby przygotować się do skutecznej obrony. Ważne jest jednak aby pilnować każdorazowo swojej korespondencji. Wówczas, jeżeli niczego nie zaniedbamy, mamy szansę aby doprowadzić do oddalenia powództwa w całości . Możecie tego spróbować sami, ale jeśli każdorazowo mielibyście się zastanawiać

Jak się później bronić?

To wystarczy do nas się zgłosić. Nasza pomoc co do zasady jest bezpłatna. Jest bezpłatna beż żadnych kruczków. Jeśli chcesz, aby Twoją sprawą zajął się jeden z naszych zawodowych pełnomocników (adwokat lub radca prawny), to bez problemu możesz to uzyskać. Uważamy, że naprawdę warto. Gwarancji nikt nie da. Ale szanse są takie, że okaże się, iż żadnego długu nie ma.

Pozwól sobie pomóc, wypełnij formularz

„…nie każda sytuacja, która wydaje się beznadziejna, jest nią w rzeczywistości…” Wyrok SN z dnia 3 lutego 1986 I KR 446/86

Podziel się:
Zadzwoń