ANTYWINDYKACJA

ANTYWINDYKACJA

PRAWO SPADKOWE

PRAWO SPADKOWE

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Wygraj umorzenie długu, czyli jak zrobić z klienta idiotę

Podziel się:

Wygraj umorzenie długu?

Nasi ulubieńcy z Gdyni, BEST S.A., w ramach tak zwanego ocieplania wizerunku, wystartowali z kampanią w której – zgodnie z szumną zapowiedzią –  można „wygrać” umorzenie długu. Brzmi wręcz wspaniale. Perfidia tej propozycji polega na tym, że aby z tej szalonej okazji skorzystać, należy oczywiście zgłosić się do tej firmy, uznać swój dług i czekać na łut szczęścia. Z tego co wyczytaliśmy w regulaminie, to umorzenie może nigdy nie nastąpić. Ale do rzeczy.

Co znajdziemy na stronie internetowej?

Lektura w sumie jest dosyć zachęcająca. W kilku prostych słowach wyjaśnia się klientom że:

Codziennie przez miesiąc jednej osobie spośród wszystkich, którzy zgłoszą się do firmy za pomocą odpowiedniego formularza kontaktowego i spełnią warunki regulaminu, zostanie umorzone całe zadłużenie. Pozostali, którzy się zgłoszą, w ramach gwarantowanej nagrody pocieszenia uzyskają częściowe umorzenie długu.

Brzmi pięknie. Co więcej: na stronie widneje znaczek „nagroda gwarantowana”. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Wzięliśmy na tapetę regulamin tego konkursu, który jest kluczowy w tej całej zabawie. Okazuje się, że w całym regulaminie nie ma ani słowa o jakiejkolwiek gwarantowanej nagrodzie. A przeczytaliśmy go bardzo dokładnie. Jest za to rzecz zastanawiająca. Otóż może okazać się, że nikt nie dostąpi zaszczytu umorzenia długu ponieważ:

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia danej Edycji Konkursu bez  rozstrzygnięcia

w przypadku, gdy

żadna Propozycja Konkursowa nie spełnia kryteriów

a te kryteria to

oryginalność i pomysłowość odpowiedzi na Pytanie Konkursowe

Czyli, tłumacząc to na język polski, jeżeli bliżej nie określona komisja uzna, że kryteria nie są spełnione to żadnego umorzenia nie będzie. A że to jest bardzo subiektywne, to owa komisja tak uznać za każdym razem. I to bez dyskusji, bo:

decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie

O co tak naprawdę chodzi?

Nie wnikamy czy komuś tam coś umorzą czy nie, bo nie o to chodzi w tej sprawie. Im chodzi tylko i wyłącznie o to aby klient się zgłosił i potwierdził że posiada jakieś zadłużenie. Człowiek zmamiony obietnicą może nieostrożnie zgłosić się do konkursu i… mamy cie! Jak to działa? Ano w zasadach uczestnictwa w konkursie czytamy, że chętny musi złożyć między innymi:

oświadczenie o wyrażeniu zgody na zwolnienie z długu w całości, pod warunkiem przyznania Nagrody głównej, poprzez zaznaczenie odpowiedniego  pola na formularzu zgłoszenia udziału w Konkursie,

I tutaj właśnie jest haczyk. Złożenie oświadczenia jak powyżej, to nic innego jak tak zwane niewłaściwe uznanie długu. Innymi słowy, jeśli do tej pory dług był wątpliwy, to od tego momentu już jak najbardziej nie jest. Dłużnik co prawda może kwestionować to co oświadczył, ale nie zmienia to faktu że jest to znacznie trudniejsze.

Co robić?

Zlecamy niezbędną ostrożność w kontakcie z firmami windykacyjnymi. I nie dajcie się zmamić że im chodzi o Wasze dobro. Nie. Im chodzi o Wasze pieniądze. Zresztą nasi klienci wielokrotnie potwierdzają że opowieści o tym że:

Jeżeli jednak jesteś w trudnej sytuacji finansowej i nie dysponujesz sumą, która umożliwi Ci spłatę całego zadłużenia od razu, możesz rozłożyć je na raty. Podczas rozmowy z konsultantem ustalisz kwotę raty i terminy wpłat dostosowane do Twoich możliwości  finansowych.

Można między bajki włożyć. Konsultant jest nastawiony na cel. A tym celem jest wyegzekwowanie od Ciebie spłaty. Albo uznania długu. Nic więcej.

Jeżeli więc otrzymasz od dowolnej firmy windykacyjnej, to wcale nie jest dobra wiadomość

List w skrzynce

Pierwszą wiadomość z naszej firmy otrzymasz w formie tradycyjnego listu. Przeczytaj go uważnie, ponieważ znajdziesz tam najważniejsze informacje dotyczące zadłużenia.

Zanim postanowisz zrobić to do czego zachęcają:

Kontakt z nami drogą do współpracy

Nie zwlekaj z nawiązaniem kontaktu. To jedyny sposób, aby Twoja sprawa była prowadzona na drodze polubownej. Zawsze dąż do utrzymania kontaktu z wierzycielem. Takie postępowanie może często wstrzymać naliczanie odsetek karnych oraz innych dodatkowych kosztów.

Skontaktuj się z nami. Bezpłatnie Ci pomożemy i doradzimy w każdej sytuacji. Bardzo często żadnego długu nie ma, a wszystkie działania z jakimi się spotykacie to tylko zmiękczanie przeciwnika.

Wszystkie cytaty pochodzą ze strony internetowej i regulaminu BEST S.A.

Aby być na bieżąco z nowościami, polub naszą stronę

Pozwól sobie pomóc, wypełnij formularz

Podziel się:
Zadzwoń