ANTYWINDYKACJA

ANTYWINDYKACJA

PRAWO SPADKOWE

PRAWO SPADKOWE

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

List z firmy windykacyjnej – co robić?

Podziel się:

Co robić gdy dostałem list z firmy windykacyjnej?

List z firmy windykacyjnej jest najczęściej listem zwykłym. Samo jego otrzymanie nie rodzi żadnych skutków prawnych. Nie wpadaj zatem w panikę. Nic się jeszcze nie dzieje. Nie warto go więc wyrzucać, najlepiej zapoznać się z jego treścią. Z niej dowiesz się czego od nas firma windykacyjna oczekuje. Najczęściej jest to wezwanie do zapłaty. Termin krótki. Oczywiście nikt nie oczekuje że cokolwiek od Was dostanie. No chyba że lubicie płacić za coś o czym nie mieliście zielonego pojęcia.

Bardzo często okazuje się bowiem że sprawa dotyczy jakiegoś starego długu, którego istnienia nie pamiętamy, nie przypominamy sobie żadnego nie zapłaconego rachunku czy też nie spłaconego kredytu. Najczęściej takie roszczenia są przedawnione bądź – co zdarza się równie często – już spłacone. Wówczas jedynym działaniem jakie możemy podjąć to… brak jakiegokolwiek działania. Firmy windykacyjne liczą właśnie na naszą reakcję i kontakt, aby wymóc na nas przyznanie się do długu i jakąkolwiek – chociaż minimalną – wpłatę. Wówczas następuje niestety uznanie długu przez dłużnika i ewentualne przedawnienie roszczenia staje się nieaktualne.

Kuriozalne również są sytuacje kiedy windykatorzy doliczają do rzekomego długu koszty egzekucji i odsetki. Najczęściej liczone według ich własnych wyliczeń. Nawet jeżeli dług istnieje, to o kosztach sądowych orzeka sąd, a o kosztach egzekucyjnych komornik. Wszystko musi dziać się zgodnie z prawem. Nie ma takiej możliwości aby jakikolwiek windykator mógł zabrać Wam cokolwiek.

Naprawdę – nic nie podpisuj, na nic się nie zgadzaj. Powierz sprawę fachowcom, a być może nikomu nic nie będziesz musieć płacić.

Aby być na bieżąco z nowościami, polub naszą stronę

Pozwól sobie pomóc, wypełnij formularz

Podziel się:
Zadzwoń