ANTYWINDYKACJA

ANTYWINDYKACJA

PRAWO SPADKOWE

PRAWO SPADKOWE

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Czy mogę sam napisać sprzeciw od nakazu zapłaty?

Podziel się:

Czy mogę sam napisać sprzeciw od nakazu zapłaty?

Często, po otrzymaniu takiego dokumentu, zadajemy sobie pytanie: „czy mogę sam napisać sprzeciw od nakazu zapłaty”? Odpowiedź brzmi: możesz. Czy warto? To zależy, niemniej najpierw przeczytaj poniższy, krótki tekst.

5 powodów dla których nie warto samemu pisać sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Powód 1: Sprzeciw może zostać odrzucony.

Pismo musi spełniać wszelkie wymogi pisma procesowego. Jeśli czegoś zaniedbasz coś może pójść coś nie tak. Na przykład Sąd wezwie Cię do uzupełnienia braków, a Ty nie będziesz wiedział o co chodzi i sprzeciw zostanie odrzucony. Albo okaże się że złożyłeś go o dzień za późno (dlatego pilnuj swoich terminów). Albo okaże się że złożyłeś sprzeciw a nie zarzuty. A to dosyć istotna różnica.

Powód 2: Samo złożenie sprzeciwu nie załatwia sprawy

Nie wystarczy w sprzeciwie napisać „sprzeciw”.  W EPU (e-sąd: w Lublinie) może i to słowo wystarczy, niemniej jednak później i tak Sąd Rejonowy poprosi o uzupełnienie braków. Jeśli chcemy aby taki  sprzeciw wywarł skutek, to warto się w nim zawrzeć trochę więcej jak to jedno słowo. A żeby to zrobić, trzeba przestudiować dosyć dokładnie żądania powoda w pozwie, odnieść się do załączonych dowodów i napisać z czym się zgadzamy a z czym nie…

Powód 3: Strona przeciwna może odpowiedzieć na nasz sprzeciw

Często się wydaje że samo zaprzeczenie twierdzeniom powoda może załatwić sprawę. Otóż nic bardziej mylnego. Bywa tak że powód, pałający świętym oburzeniem że śmiemy kwestionować jego „niezbite dowody” i „fakty nie podlegające dyskusji”, napisze jakieś zgrabne pismo w odpowiedzi i w naszym interesie jest do tego się odnieść.

Powód 4: To nic nie kosztuje

Naprawdę. Nasze usługi w zakresie antywindykacji są bezpłatne. Bezwarunkowo. Jeśli nie będziemy mogli pomóc to się o tym dowiesz. Korzystając z  naszej bezpłatnej pomocy prawnej, masz gwarancję że zrobimy wszystko co jest prawem dozwolone aby Ci pomóc. Pozwól zatem, abyśmy to zrobili za Ciebie.

Powód 5: Jest wiele innych ciekawszych zajęć

Jak w śródtytule. Naprawdę chce Ci się przekopywać przez fora internetowe, poradniki i temu podobne, aby napisać te parę zdań? A może się okazać że to co wyczytałeś jest już trochę nieaktualne i cały Twój wysiłek pójdzie na marne. Pamiętaj. „Prawo jest jak pajęczyna, bąk przeleci a na muchę wina”.

Aby być na bieżąco z nowościami, polub naszą stronę

Pozwól sobie pomóc, wypełnij formularz

 

Podziel się:
One Comment
Zadzwoń