ANTYWINDYKACJA

ANTYWINDYKACJA

PRAWO SPADKOWE

PRAWO SPADKOWE

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Pożyczki „Koniczynka” przegrywają w sądach!

Podziel się:

Wstęp

Pamiętamy, że swego czasu GetBack S.A. wykreował sobie fantastyczny pomysł na biznes? W postaci pożyczki oddłużeniowej „Koniczynka”? Czy pożyczka „Koniczynka” w ogóle istnieje? Pisaliśmy i ostrzegaliśmy przed tym tutaj oraz tutaj. Ostatnio informowaliśmy również, że zaczynają się pierwsze sprawy w sądach z powództwa Koniczynki. Pisaliśmy o tym tutaj. Zawsze w takich sytuacjach powstaje pytanie.

Co robić?

Sąd dwie grupy ludzi. Jedni nie robią nic, ale całe mnóstwo naszych klientów na szczęście ogarnęło temat i zgłosiło się do nas. Na całe szczęście dla nich. Bo mogłoby się skończyć egzekucją komorniczą. Z nigdy nieistniejącego „długu”. Z pożyczek Koniczynka pozywają zasadniczo dwa podmioty, reprezentowane przez tą samą kancelarię. Poniżej dwa wyroki. Pierwszym z nich jest oczywiście główny „pożyczkodawca”

Neum Pretium sp. z o.o.

Pani Zofia dostała pozew z Neum Pretium sp. z o.o. Jako, że nigdy żadnej pożyczki na oczy nie widziała, wiedziała co zrobić. Korzystała zresztą już wcześniej z naszych usług. Efekt? Oddalenie powództwa:

Debito NSFIZ

Pani Sylwia z kolei dostała nakaz zapłaty na rzecz Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Za nic nie mogła sobie przypomnieć, za co mogłoby być i w ogóle z czego to wynika. Okazało się, że to roszczenie z pożyczki „Koniczynka”. Nigdy nie udzielonej. Rzutem na taśmę zgłosiła się do nas. Jaki efekt? Oddalenie powództwa:

Jak wygrać z Koniczynką?

Zachęcamy nie pozostawiać sprawy samej sobie. Sądy z tego co widzimy na razie niechętnie wydają na to nakazy zapłaty, ale odpowiedzieć na pozew trzeba. Zatem czym prędzej do prawnika od antywidndykacji. Albo do nas, albo też – jeśli bezpłatna pomoc prawna jest za droga – do dowolnej innej kancelarii. W każdym razie nie zostawiajcie spraw bez reackcji. Trzeba ostatecznie projektowi pod tytułem pożyczka Koniczynka ukręcić łeb. Gwarancji co prawda nikt nie da, bo sądy są niezawisłe. Ale należy podkreślić. Nigdy, żadnych pożyczek nie było! Były jakieś wewnętrzne przeksięgowania. Ale to nie ma znaczenia.

Pamiętaj!

Zanim z kimkolwiek porozmawiasz, czy podpiszesz jakąkolwiek ugodę, skontaktuj się z nami

Pozwól sobie pomóc, wypełnij formularz

ponieważ

„…nie każda sytuacja, która wydaje się beznadziejna, jest nią w rzeczywistości…” Wyrok SN z dnia 3 lutego 1986 I KR 446/86

Zespół Kancelarii INLET

Podziel się:
Zadzwoń